Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan öğretmen atamalarıyla ilgili açıklama: ‘Yakında yapacağız’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bağdat ziyaretiyle ilgili soruyu yanıtlayan Erdoğan, Erbil'i de ziyaret edebileceğini söyledi. “CHP Genel Başkanı Sayın Özel’e kapımız açık” Erdoğan öğretmen ihraçlarıyla ilgili de konuştu.

Erdoğan'ın açıklamasından öne çıkanlar:

“ERBİL'E DE ZİYARET EDEBİLİRİZ”

– Tatil sonrasında diplomatik trafiğiniz oldukça aktif, taahhütleriniz neler?

Mesela Tanzanya'nın cumhurbaşkanı Türkiye'ye gelecek. Tanzanya Afrika'da önemli bir ülkedir. Bu nedenle onun Türkiye'ye gelişi çok önemli. Onlarla birlikte atacağımız adımlar hem yatırımlar açısından hem de diplomatik konularda önemli fırsatlar içeriyor.

– Önümüzdeki birkaç gün içinde Bağdat'ı da ziyaret edeceksiniz. Gündemde hangi konular var? Terörle mücadelede yeni bir aşama olarak tanımlayabilir miyiz?

Her şeyden önce Irak tarafı ziyaretimize büyük önem veriyor. Bu ziyaretle Türkiye ve Irak olarak ilişkilerimizi farklı bir zemine oturtacağız. Ziyaretimizin gündemindeki en önemli konulardan biri de su meselesidir. Bizden su konusunda bazı talepler geldi, biz de bu konular üzerinde çalışıyoruz. Bu sorunu onlarla çözmeye çalışacağız. Zaten bu sorunu çözmemizi istiyorlar. Adımlarımızı bu yönde atacağız. Türkiye'ye doğalgaz ve petrol akışıyla ilgili sorunlar da var, bunları da çözmeye çalışacağız. Bağdat ziyaretimizin ardından dönüşte Erbil'i ziyaret edip oradaki yetkililerle görüşebileceğiz. Arkadaşlarımız bu konuyla ilgili çalışmalarını sürdürüyorlar.

“TARİH HALA BELİRTİLMEDİ”

– Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in ziyareti vardı, tarih belirlendi mi?

Sayın Putin ile sık sık telefon görüşmelerimiz oluyor. Türkiye'ye yapacağı ziyaretin tarihi ise henüz belirlenmedi. Konunun en kısa sürede netlik kazanacağına inanıyorum.

“ELE ALACAĞIMIZ ÇOK KONU VAR”

-CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in sizden randevu istediği söyleniyor. Bu talebe cevabınız ne olurdu?

Kapımız CHP Genel Başkanı Sayın Özel'e açık. Ele almamız gereken o kadar çok konu var ki, onlar bizi ziyarete gelir gelmez oturup konuşuyoruz.

3

“EN KISA ZAMANDA YAPACAĞIZ”

– Öğretmenleri aday göstermek mümkün mü?

Öğretmenlerle randevular uzun sürmeyecek, yakın zamanda bazı randevular planlayacağız. Ancak şu anda rakam vermek doğru olmaz. Milli Eğitim Bakanımız konuyla ilgili çalışıyor.

1

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Basri Bağcı Anayasa Mahkemesi başkan yardımcılığına seçildiBasri Bağcı Anayasa Mahkemesi başkan yardımcılığına seçildi
AFAD duyurdu!  Malatya'da depremAFAD duyurdu! Malatya'da deprem
Korkunç anlar: Dev gemi böyle düştüKorkunç anlar: Dev gemi böyle düştü

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş