Güncel Haberler

Alper Gezeravcı geldi, Tuva Cihangir Atasever gidiyor! İkinci uzay misyonu için tarih verildi

Alper Gezeravcı’nın sağlık kontrolü sürecinin 3 ila 7 gün sürdüğünü kaydeden Kıraç, öngörüsünün Gezeravcı’nın daha az süreceği yönünde olduğunu söyledi.

13 BİLİMSEL DENEY YAPILDI

Kıraç, Gezeravcı’nın uzayda bulunduğu süre boyunca 13 bilimsel deney yaptığını, deney sonuçlarının değerlendirilmeye devam ettiğini söyledi.

Uzay araştırmalarıyla ilgili bugüne kadar literatürde 2 bine yakın deneyin kaydedildiğini vurgulayan Kıraç, şöyle devam etti:

“Artık bir Türk astronotunun yaptığı deneyler literatürde yayınlandı. Umuyoruz ki bundan sonra akademik ve uluslararası yayınlarda da faydalı olur. Bu misyonun yanı sıra şu anda uzay farkındalığı ve insan kaynakları misyonumuzu da yürütüyoruz. Alper oradayken Samsun’dan Hatay’a kadar öğrencilerimizle tanıştık. Buradayız. Alper’in dönüşünden sonra da bu heyecan devam edecek. Türkiye’nin her ilinden Alper’e davetler var. Alper’in mekânsal farkındalık ve insan kaynağı konusunda topluma katkılarını önümüzdeki sezonda göreceğiz. Gelecek. Gençler Alper kardeşleri sabırsızlıkla beklemeli. Alper kardeşler gelecek. O da “Ve onlarla tanışmayı bekliyor.”

AA-20240209-33663133-33663131-TUA_BASKANI_KIRAC_TURKIYENIN_INSANLI_UZAY_MISYONUNDA_DETAYLARI_PAYLASTI

VERİLEN TARİH

Kıraç, nisan ayında ikinci Tuva astronotu Cihangir Atasever’i yaklaşık 80 kilometrelik yörünge altı uçuşu için uzaya göndereceklerini bildirerek, kendisinin de yaklaşık 7 deney gerçekleştireceğini söyledi.

Atasever’in dönüşünü sabırsızlıkla beklediklerini vurgulayan Kıraç, şöyle konuştu: “Tuva’nın uzay yolculuğu nisan ayının ilk haftalarında gerçekleşecek gibi görünüyor.” dedi.

(AA)Bu içerik Doğukan Akbayır tarafından yayınlanmıştır.

Keşfetmek
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Hesabına 500 bin TL yatırılınca karakola gitti ve gerçek ortaya çıktı.Hesabına 500 bin TL yatırılınca karakola gitti ve gerçek ortaya çıktı.
Saldırmaya hazırlanıyorlardı!  Nötralize edildilerSaldırmaya hazırlanıyorlardı! Nötralize edildiler
Dosyası raftan kaldırıldı!  Veyis Ateş'e nüfuz davası açıldı: Tanıklar arasında Fatih Altaylı ve Sevilay Yılman da var…Dosyası raftan kaldırıldı! Veyis Ateş’e nüfuz davası açıldı: Tanıklar arasında Fatih Altaylı ve Sevilay Yılman da var…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş