Güncel Haberler

Milas Belediyesi Sağlık Evi 14 Şubat’ta açılıyor – SAĞLIK

Milas Belediyesi, şehit polis memuru Mehmet İşler’in hayırsever eşi Semiha İşler’in destekleriyle tamamlanan Sağlık Evi’nin açılışını 14 Şubat Çarşamba günü yapacak.

Aile Hekimliği Birimi n. Şehit polis memuru Mehmet İşler’in eşi Semiha İşler’in desteğiyle Milas Belediyesi tarafından inşa edilen 21. bina, 14 Şubat Çarşamba günü saat 12.00’de düzenlenecek törenle açılacak.

Hacıilyas Mahallesi Güveçdede Caddesi üzerinde Salı pazarının yanında hizmet verecek olan Sağlık Evi 600 metrekare alan üzerine 4 katlı olarak inşa edildi. 3 poliklinik, diş muayene odası, acil müdahale odası, laboratuvar, aşı odası, gebelik izleme ve aile planlaması odası, emzirme odası, aşı ve yenidoğan izleme odası, 2 hemşire odası ve 1 toplantı odasının bulunduğu sağlık evi, Aile Sağlığı hizmeti verecek Merkezi olmayan Gümüşlük, Hacı İlyas ve Burgaz mahallelerinde ikamet eden vatandaşlara doğrudan hizmet verilmektedir.

1. KAT AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ, 2. KAT AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ OLACAKTIR.

Milas Belediye Başkanı, 14 Şubat Çarşamba günü saat 12.00’de yapılacak açılış törenine tüm Milaslıları davet etti. Muhammet Tokat, “28 Eylül 2022 tarihinde gerçekleştirdiğimiz temel atma töreninden 16 ay sonra Sağlık Evimizin açılışını yapacağız. Sağlık Evimizin zemin katı Aile Sağlığı Merkezi, 1. katı ise Ağız Sağlığı Merkezi ve diş sağlığı merkezi olarak kullanılacaktır. 2 ila 14 yaş arası çocuklar için. 3. katın tamamını Belediyemiz Sağlık İşleri Müdürlüğüne ayırdık. Seminer ve toplantı salonumuz 4. katta yer alacak.” Dedi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş