Güncel Haberler

Halkın gönlündeki aday olacak

CHP’de 31 Mart yerel seçimleri için aday belirleme sürecinin tamamlanmasının ardından gözler adayların belirlenmesine çevrildi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in “İstanbul, Ankara ve Aydın dışındaki belediye başkanları, örgütün görüş ve eğilimlerine yönelik ankete ‘memnuniyet anketi’ ile yanıt verilerek belirlenecek” açıklamasının ardından İzmir için üç anket şirketi sokağa çıktı. .

MEVCUT BAŞKANDAN MEMNUN MUSUNUZ?

Bu hafta gerçekleştirilecek ankette İzmir’de en az 2 bin 500 kişiyle yüz yüze ve telefonla görüşme yapılacak. Puan ölçülecek ve vatandaşlara “Mevcut başkandan memnun musunuz?”, “Hizmetlerini sunabildi mi?”, “Partiye katkısı oldu mu?” gibi sorular sorulacak. Anket sonuçları mevcut başkanın oy oranının seçimde aldığı oy oranından düşük olduğunu gösterirse bu kez “Mevcut adaylar arasında kimi görmek istersiniz?” Şanslı aday söylenerek belirlenecek.

Üç anket şirketinin yürüttüğü araştırmanın sonuçları Başbakan ve MYK’ya sunulacak. Adayları belirlemeden önce milletvekilleri ve partinin üst kurullarından yaklaşık 10 kişilik grup, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve ilçe teşkilatı ile görüşecek.

HALKIN GÖNÜNDEKİ ADAY

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, konuk olduğu televizyon programında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı’nın nasıl belirleneceğiyle ilgili soruları yanıtladı. Özel, İzmir adayıyla ilgili şunları söyledi: “Memnun olup olmamam önemli değil. Yapmam gereken bir şey var. İnsanların kalbinde olan benim de kalbimdedir. Performansı ve memnuniyeti yüksek olanlar yeniden markalaşacak. Aksi halde yeni arkadaşımızın ismi belirlenecek. İzmir’de anket olsaydı çoktan karar verirdim. Anketler birkaç hafta içinde belli olacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ile ilgili anket başarılı olursa yolumuza devam edeceğiz. Şüpheniz varsa anketi yenileyeceğiz. Negatifse gidip bakalım. “Bir profil araştırması yapalım.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş