Güncel Haberler

Bakan Yerlikaya’dan suç örgütleriyle mücadele mesajı: Siz uyurken, şafak vaktinde onların kapılarını kıracağız

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezini ziyaret etmek üzere Balıkesir’in Erdek ilçesine geldi. AK Parti’nin Erdek ilçe belediye başkan adayı Turan Gün ve protokol üyeleri tarafından karşılanan Bakan Yerlikaya, esnafı ziyaret etti. Sokakta karşılaştığı vatandaşlarla sohbet eden Bakan Yerlikaya, AK Parti Erdek Seçim Koordinasyon Merkezi ziyaretinin ardından kendisini bekleyen kalabalığa hitap etti. Bakan Yerlikaya, şunları söyledi: “Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana Sayın Cumhurbaşkanımızın desteğiyle, aziz milletimizin yani sizlerin destek ve dualarıyla neler yaptık, birkaç cümleyle anlatayım. Öncelikle sinsi bölücü terör örgütleri, din istismarcıları, sol terör örgütleri ayrımı yapmadan hepsini ele alıyoruz. İlk gün göreve geldiğimde tek bir cümle söyledik: “Hukuk”, “Hukukun üstünlüğü”, “İnsan hakları”. İçişleri Bakanlığımızın misyonu yazıldığında belki birkaç sayfa aşağıda olabilir ama “Tek kelimeyle anlatın Sayın Bakanım, herkesin aklında, gönlünde iz bıraksın” derseniz. ‘, o kelime barıştır. İçişleri Bakanlığı barış için vardır. Bu yüzden gittiğimiz her yerde, paylaştığımız her paylaşımda ‘Türkiye’de barış’ diyoruz.”

‘BOYAMADAN, İNANÇLA SÜREKLİ ÇALIŞIYORUZ’

Terör örgütleri ve uyuşturucu tacirleriyle mücadeleyi titizlikle sürdürdüklerini vurgulayan Bakan Yerlikaya, şöyle konuştu: “Türkiye’nin huzurunu bozmaya çalışan herkesle, terör örgütleriyle, organize suç örgütleriyle, uyuşturucu tacirlerinin zehirleriyle mücadele etmeye çalışan herkesle sürekli, tereddütsüz ve inançla muhatap oluyoruz. Geleceğimizi, çocuklarımızı, gençlerimizi zehirleyin. Onları alıp adalet önüne çıkarıyoruz. Vatandaşlarımızı kastetmeyi düşünenleri, yani suç işleyerek kibirlenenleri jandarmamıza ve tüm güvenlik birimlerimize anlatıyoruz.” Vatandaşlarımın bildiği, hissettiği bir organize suç örgütü varsa ve bazıları “Şok oluyorlar, inciniyorlar, savcılarımızla birlikte bunu en fazla 3-4 ay içinde yapacağız. Size tüm bilgi, belge ve belgeler verilecek.” teknik takip ve fiziksel takip yoluyla belgeleme.’ “Bir gün siz sabah uyurken, şafak vakti kapılarını kıracağız, onları alıp adalete teslim edeceğiz” dedi.

BAKAN-YERLIKAYA-SAFAK-VAKTINDE-SUÇ-ORGU_31723

‘BU AY İKİ TATİL’

Bakan Yerlikaya, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerin demokratik bayramlara yakışır şekilde yapılmasını beklediğini belirterek, şöyle konuştu: “Aslında bu ayda 2 resmi tatil var. İnşallah 31 Mart Demokrasi Bayramımız gurur ve başarıyla son bulacak, ardından da inşallah Ramazan kutlamamızı gerçekleştireceğiz. Şimdiden mutlu ve mutlu bayramlar dileriz. Her zaman yüzünüzde bir gülümseme olması gerektiğini söylüyoruz. “Erdek’imizin, Balıkesir’imizin huzur ve güven ortamında yaşamasını istiyoruz” dedi. (DHA)Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
ABD'de köprüyü yıktı!  Bu onun ilk kazası değildi.ABD’de köprüyü yıktı! Bu onun ilk kazası değildi.
Çelik: Belçika'da PKK'lıların vatandaşlarımıza yönelik saldırılarını şiddetle kınıyoruzÇelik: Belçika’da PKK’lıların vatandaşlarımıza yönelik saldırılarını şiddetle kınıyoruz
İmamoğlu'ndan sert sözler: Bir Ekrem vatandaşı olarak utanıyorumİmamoğlu’ndan sert sözler: Bir Ekrem vatandaşı olarak utanıyorum

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş