Güncel Haberler

Avcılar Filistin için Tek Yürek – GÜNDEM

Haziran ayının ilk Kent Konseyi toplantısında, parti ve grup ayrımı yapmadan tüm meclis üyeleri, üzerinde Filistin bayrağı ve #TümGözlerRafah'ta yazılı siyah tişörtle toplantıya katıldı.

Haziran ayındaki toplantı, İsrail'in Filistin'deki saldırılarında hayatını kaybeden siviller için bir dakikalık saygı duruşuyla başladı. Saygı duruşunun ardından Avcılar Utku Belediye Başkanı Caner Çaykara, CHP Grup Başkanvekili Ali Yıldırım ve AKP Grup Başkanvekili Sadık Pehlivan saldırılara ilişkin konuşma yaptı.

Avcılar Utku Belediye Başkanı Caner Çaykara'nın önerisi üzerine CHP ve AKP'li meclis üyeleri haziran ayı barış haklarını Filistin halkına bağışladı.

Her zaman barışın, adaletin ve insan haklarının savunucusu olacağız.

Avcılar Belediye Başkanı Utku Caner Çaykara, her zaman barışın, adaletin ve insan haklarının savunucusu olacaklarını söyledi; Orantısız ve aşırı bombalanan, yok edilmeye çalışılan Filistin halkının yanındayız. Güvenli bölge olarak işaretlenen çadırkente sığınan savunmasız insanların ve bombalanan sivillerin uğradığı bu yıkıcı şiddet asla kabul edilemez. Her gün kendilerini tonlarca bombanın ateşi altında bulan bu insanların acısını ve çaresizliğini yüreğimizde hissediyoruz. Çocukların katledilmesine, annelerin yürek parçalayan çaresizliğine, babaların acılarına tanık olmak bile yüreklerimizde ve vicdanlarımızda büyük bir acı bırakıyor. Gazze ve Refah'a düşen her bomba sadece savunmasız sivilleri değil, dünya barışını ve insanlık onurumuzu da hedef alıyor. Refah'taki bu vahim trajedinin durdurulması için dünya insanları olarak sesimizi yükseltmeli ve tepkimizi göstermeliyiz. En büyük umudumuz Gazze'de tüm insanlığın ortak vicdanını yaralayan katliamın sona ermesi ve adaletin tesis edilmesidir. İnsanlığın vicdanı olarak her zaman barışın, adaletin ve insan haklarının savunucusu olacağız. “Hayatını kaybedenlere bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, bu katliamın son olmasını temenni ediyorum” dedi.

Umarız bu vahşet bir an önce son bulur.

CHP Grup Başkanvekili Ali Yıldırım, mecliste yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Hepimizi yaralayan, dünyanın dikkatini çektiği ve sessiz kaldığı katliamdan bahsetmek istiyorum. Şu anda Filistin'de pek çok çocuk dünyanın gözü önünde annesiz ve babasız kalıyor. İsrail'in bu vahşi katliamını kınıyoruz. Bugün Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin açıkça ihlal edildiği yer Gazze ve işgal altındaki Filistin topraklarıdır. Görevimiz insan olmaktır. Öldürülen çocukların, ağlayan kadınların, çaresiz babaların acısını iliklerimizde yaşamalı ve empati kurmalıyız. Filistin'deki vahşetin bir an önce son bulmasını istediklerini belirtti.

Adalet, barış ve insan hakları hepimizin ortak değerleridir.

Meclis'te konuşan AKP Grup Başkanvekili Sadık Pehlivan, konuşmasında şunları söyledi: “İsrail'in Filistin halkına yaptığı zulüm, dünya kamuoyunun önünde yaşanan bir insanlık trajedisidir. Bu vahşet yıllardır süren işgal ve zulmün en vahşi örneklerini göstermektedir. Filistin halkı topraklarında barış ve özgürlük içinde yaşama hakkından mahrum bırakılmış, insan hakları ihlal edilmiştir. Filistin'de kadınlar, yaşlılar, çocuklar yani savunmasız insanlar hedef alındı. Evlerinden zorla tahliye edildiler. Barışı, insan haklarını ve hukukun üstünlüğünü savunan bireyler olarak bu zulme karşı sesimizi yükseltmek, adaletin yerini bulması için çalışmak görevlerimiz arasındadır. Adalet, barış ve insan hakları hepimizin ortak değerleridir. “Bu değerler uğruna mücadele etmek sadece devletlerin değil, her bireyin sorumluluğundadır. Filistin halkının acısını paylaşıyor, onlara sabır diliyoruz” dedi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş