Güncel Haberler

Ankara’da ‘İsrail’le ticareti kesin’ protestosu – Son Dakika Türkiye Haberleri

Ankara Filistin Dayanışma Platformu üyeleri, İsrail saldırısında hayatını kaybeden Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye'nin aile üyeleri için “İnsanlık onuru Siyonizm'i yenecektir” ve “Özgür” yazılı pankart önünde gıyabi cenaze namazı kıldı. Filistin.”

Cuma namazının ardından Hacı Bayram Veli Camisi'nde toplanan platform üyeleri, “Zalimler cehennemde yaşasın”, “Filistin'i nehirden denize kurtarın”, “İnsanlık onuru Siyonizm'i yenecek” gibi sloganlar attı.

“İSRAİL’E İHRACAT KISITLAMASI ÇOK GEÇ OLSA DA OLUMLU AMA YETERLİ”

Platform adına yapılan basın açıklamasını Ahmet Salih Güllü okudu. Türk hükümetine İsrail ile ticari ilişkilerini sonlandırması çağrısında bulunduğunu ve Meclis'teki siyasi partileri ziyaret ettiğini söyleyen Güllü, şunları söyledi:

“Bu aşamada İsrail'e ihracatın kısıtlanmasının geç de olsa olumlu ama yetersiz olduğunu düşünüyoruz. Ancak bu somut adımın şu anlama geldiğini biliyoruz: “Neden basına açıklama yapıyorsunuz?” Neden yürüyorsun?' Kardeş katliamını ve soykırımı görmezden gelenlere verilecek harika bir yanıt. Bu aşamada İsrail rejimiyle öngörülen tüm siyasi, askeri, ekonomik ve ticari anlaşmaların sona ermesi, Adana İncirlik ve Malatya Kürecik'teki Amerikan üslerinin derhal kapatılması, başta tüm limanlarımız olmak üzere İsrail'e yönelik tüm ticari faaliyetlerin durdurulması. İskenderun Limanı'nda ticaret yoluyla soykırıma katılanların yargılanması çağrımızı yineliyoruz. Uluslararası mahkemelerin kararlarının uygulanmasını sağlamak amacıyla Üye Devletlere derhal ateşkes sağlamaya, Filistin topraklarında İsrail terör örgütünün denklemde yer almadığı tek bir Filistin devletini tanımaya ve uygulamaları derhal başlatmaya çağırıyoruz. ambargodan.

“DEVLETLERİN BOYKOT YAPMAMADIĞI TAKDİRDE UYGULAYACAĞI KISITLAMALAR BOŞA ÇIKMADI”

İsrail başta olmak üzere devletimizin ve dünyadaki tüm devletlerin tecrit edilmesi taleplerimizi ne kadar yinelesek de, ümmet coğrafyasından da bir talebimiz var. Devletlerin İsrail'le ticareti durdurması ne kadar elzem, gerekli ve önemliyse, ümmetin de İsrail'le ve İsrail'e yardım eden şirketlerle ticareti durdurması da aynı derecede elzem, gerekli ve önemlidir. “İsrail'le ticaretin kısıtlanması basında ve sosyal medyada gündem olmayı sürdürse de, ümmet İsrail'i ve İsrail'e yardım eden şirketleri boykot etmedikçe devletlerin vereceği kısıtlama ve durdurma kararları boşuna kalacaktır.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş