Güncel Haberler

ABD Başkanı Biden açıkladı: Gazze’ye havadan insani yardım atmaya başlayacağız

Amerika Başkanı Joe Biden, İtalya Başbakanı Giorgia Meloni ile Beyaz Saray’da bir araya geldi. Biden, Oval Ofis toplantısı sırasında yaptığı basın açıklamasında, dün yardım bekleyen Filistinlilere yönelik saldırıya değinerek, saldırıyı “trajik ve endişe verici bir olay” olarak nitelendirdi. Biden, şunları söyledi: “Can kaybı yürek parçalayıcıdır. “İnsanlar o kadar çaresiz ki masum insanlar kendilerini korkunç bir savaşın ortasında buluyor, ailelerini geçindiremiyor” dedi.

ABD’nin Gazze Şeridi’nde daha fazlasını yapması gerektiğini vurgulayan Biden, “Önümüzdeki günlerde Ürdün ve diğer ülkelerdeki dostlarımızla birlikte hava yardımı yapacağız.”

AW153376_04

Bölgeye karayolu sevkiyatını artırmak ve İsrail’in yardım ulaştırmasını kolaylaştırmak için çabalayacaklarını söyleyen Biden, şunları söyledi: “Bahane yok çünkü gerçek şu ki Gazze’ye gelen yardım yeterli değil. Masum hayatlar tehlikede, çocukların hayatları tehlikede. Daha fazla yardım alana kadar beklemeyeceğiz. “Sadece birkaç tır değil, yüzlerce tır göndermeliyiz” dedi.

(İHA)Bu içerik Cansu Akalp tarafından yayınlanmıştır.

ChefGPT
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
AK Parti'nin güçlü olduğu Ordu'da dikkat çeken anket sonuçları!  İYİ Parti adayı 2,5 puan öndeAK Parti’nin güçlü olduğu Ordu’da dikkat çeken anket sonuçları! İYİ Parti adayı 2,5 puan önde
4 ilin emniyet müdürleri değişti! 4 ilin emniyet müdürleri değişti!
AK Parti buna karşı çıktı!  Parti değiştiren adaylar adaylıklarını kaybetti.AK Parti buna karşı çıktı! Parti değiştiren adaylar adaylıklarını kaybetti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş